دات نت نیوک
شعب مراکز درمانی

تهران و کرج

Menu
انتقال چربی شکم و پهلو به سینه

منتشر شده در ﺳﻪشنبه, 12 دی,1396

انتقال چربی شکم و پهلو به سینه

انتقال چربی شکم و پهلوها به سینه

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

 

همیشه خانمها تقاضا داشتند که چربی از ناحیه کمر و پهلوها به پستان آنها انتقال داده شود و حالا این عمل جراحی فراهم شده است. چطوری میتوان بدون استفاده از پروتز  سینه بزرگی داشت بیمارانی هستند که مراجعه می کنند و درخواست دارند که بدون استفاده از پروتز سینه و تنها با تزریق چربی سینه آنها بزرگ شود. شاید از مزایای این روش این باشد که از بافت طبیعی خود شخص برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود .
ولی مطمئنا به این سادگی نیست استفاده از تزریق چربی مزایا و معایبی دارد که در مقایسه با پروتز سینه در سطح پایین تری قرار می گیرد و به هیچ وجه قابل مقایسه با پروتز سینه نیست
 از سال 1895 انتقال یا پیوند چربی به سینه انجام شده ولی نتایج حاصله همیشه بر اساس تکنیک استفاده شده، جراح وشخص بیمار متغییر بوده است.

 

تزریق چربی به سینه شامل دو مرحله است که هر دو در یک روز انجام می شود:

 

  1. برداشت چربی از نقاط مختلف بدن
  2. · تزریق چربی و انتقال آن به سینه

برای شروع باید مقدار کافی چربی از بدن توسط دست برداشت شود یعنی بدون استفاده از ماشین لیپوماتیک و یا دستگاه لیپولیز سپس چربی برداشت شده باید تصفیه شده و آب و روغن و خون از آن جدا شود، سپس چربی با ظرافت خاص از طریق چهار برش بسیار کوچک در لایه های مختلف سینه تزریق می شود.
مزایای تزریق چربی به سینه نسبت به پروتز متعددند که مهمترین آنها عبارتند از:

چربی ماده کاملا طبیعی است و از بدن خود شخص برداشته می شود.

برداشت چربی از محل خود مانند پهلوها خود باعث تناسب اندام می شود.

در این عمل برشهای بسیار کوچکی وجود دارد که خود باعث کاهش اسکار می شود.

با تزریق چربی به سینه پیکر تراشی و فرم دهی سینه انجام می شود.

با تزریق چربی بعد از پروتز سینه می شود به سینه فرم طبیعی داد اگر با گذاشتن پروتز، سینه فرم طبیعی نداشته باشد.

 

معایب تزریق چربی به سینه
 

نگرانیهایی که در مورد تزریق چربی به سینه وجود دارد رسوب کلسیم و اشتباه شدن آن با تشخیص کانسر در ماموگرافی است هنوز نتیجه مشخصی حاصل نشده ولی مطالعات متعدد در این مورد در حال انجام است تا بی خطر بودن این روش را اثبات کند بزرگ کردن سینه با استفاده از تزریق چربی زمان بیشتری می برد، بافت چربی شکستنی و بسیار ظریف است و باید با دقت برداشت شود. 
 از معایب مهم انتقال چربی به سینه اینست  با این روش سینه حداکثر یک تا دو سایز قابل بزرگ شدن است و ممکن است سایز دلخواه بیمار بدست نیاید. از معایب دیگر قابل پیش بینی نبود مقدار جذب چربی تزریق شده هست که شخص به شخص متفاوت است. 
مهمترین ایراد تزریق چربی به سینه غیر قابل پیش بینی بودن نتیجه می باشد و پروجکشن و برآمدگی حاصل از تزریق چربی به سینه قابل توجه نمی باشد.  یکی دیگر از عوارض احتمالی تزریق چربی به سینه ایجاد آبسه ممکن است باشد. باید به عرض برسانم که در کل جراحان پلاستیک مخالف تزریق چربی به سینه هستند و معمولا تزریق چربی توسط همکاران غیر جراح پلاستیک و افراد کم تجربه انجام می شود که به علت عدم داشتن تخصص و تجربه نمی توانند تعبیه پروتز انجام بدهند .
بیماران متعددی نزد بنده مراجعه کرده اند و تقاضای تزریق چربی به سینه داشته اند که با راهنمایی و توضیح مطالب فوق تعبیه پروتز را جهت بزرگ کردن سینه انتخاب کرده اند و گاه کسانی هم بوده اند که به دلایل واهی راضی نشده اند تعبیه پروتز انجام دهند ودر  نهایت با تزریق چربی که انجام داده اند نتیجه ای جز پشیمانی نداشته است.

 

تزریق ژل به سینه


آیا از ژل هم می توان برای بزرگ کردن سینه استفاده کرد؟ در جواب این سوال باید بگویم که هنوز ژل استانداردی جهت تزریق به سینه وجود ندارد چون ژلهای قدیمی که که در حجم زیاد استفاده می شد و از اوکرایین وارد شده بود یا همان ژل پاژ (PAG) دارای عوارض زیادی بود که اکنون جمع آوری شده و کسانی از این ژل استفاده کرده بودند با عوارض متعددی روبرو هستند مانند آبسه و عفونت های مکرر که استفاده از این ژلها اکنون ممنوع شده است.
ژلهای جدید یا همان ژلهای قابل جذب  اسید هیالورونیک  که بسیار گران بوده تنها برای بزرگ کردن لبها مقرون به صرفه می باشند و استفاده از آنها برای بزرگ کردن سینه ها و با توجه به اینکه قابل جذب هم هستند  مقرون به صرفه نیست امروزه از ژل برای بزرگ کردن سینه استفاده نمی شود. اگر بخواهیم از این ژلهای استاندارد جهت بزرگ کردن سینه استفاده کنیم هزینه ممکن است به بیست تا سی ملیون تومان بالغ شود.
باید بگویم متاسفانه بیماران زیادی هستند با توجه به فیلمهایی که در شبکه های اجتماعی  نمایش داده می شود و تزریق چربی به سینه صورت می گیرد به ما مراجعه می کنند و درخواست تزریق ژل به سینه دارند  باید عرض کنم منشاء این فیلمها مشخص نیست در صورتی که پروتز همان ژل هست ولی یک بسته و کپسول استانداردی دارد که مانع نشت آن به داخل سینه می شود و اگر بیمار بدنبال چاق شدن و یا بارداری نخواهد پروتز داشته باشد براحتی قابل خارج کردن است به هیچ وجه دنبال ژل جهت تزریق به سینه نباشید چرا که ممکن است کسانی به علت سودجویی اقدام به کار غیر استاندارد بکنند که عوارض ایجاد شده قابل جبران نباشد
در مقایسه جراحیهای مختلف تزریق چربی مانند تزریق چربی به باسن و تزریق چربی به صورت باید گفت که انتقال و تزریق چربی به سینه نتایج ضعیف تر و غیرقابل پیش بینی تری دارد و جز در موارد نادر بیماران حاضر به استفاده از پروتز سینه  نیستند و با اطلاع و آگاهی کامل بیمار به عوارض آن انجام شود
.

 

 

نویسنده:دکتر کربلایی خانی 

رتبه بندی این مطلب:
3.5
نظرات (0)تعداد نمایش ها (66786)

نویسنده: مدیر سایت

دسته ها: خدمات غیر جراحی

کلمات کلیدی:

Print

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x

کانال تلگرام دکتر علی کربلایی خانی

صفحه اینستاگرام دکتر علی کربلایی خانی